';

Dělení se zbytkem


Nadřazené téma:« Násobení a dělení

Předcházející téma:« Dělení jednociferné

Jak si chcete téma procvičit?

Slovní úlohyRozhodovačkaPexesoPočítání

Zbytek po dělení je početní operace související s celočíselným dělením. Pokud dělíme vzorec, pak můžeme psát vzorec, přičemž vzorec. Číslo vzorec nazýváme podíl, číslo vzorec zbytek. Operace dělení se zbytkem se v matematice nazývá též modulo.

Příklad: vzorec dává podíl vzorec a zbytek vzorec, protože vzorec. Pokud mám 14 jablek a rozdělím je spravědlivě mezi 4 děti, každé dítě dostane 3 jablka a ještě mi 2 zbydou.


Slovní úlohy

Klasické procvičování slovních úloh. Obsahuje 700 zadání, která jsou přehledně roztříděná do skupin. Úlohy jsou pestré a zajímavé – vystupují v nich mimo jiné jednorožci, draci, Pat a Mat, Harry Potter, Lichožrouti, Mimoni, … U úloh je k dispozici i vysvětlení správného řešení.

Dělení se zbytkem     Nový obsah

Rozhodovačka

Rychlé cvičení na procvičení počítání – dostanete příklad a vybíráte jednu ze dvou odpovědí (není potřeba nic psát na klávesnici). Nabízíme 6500 zadání, od 1+1 až po logaritmy. Pokud nechcete jen vybírat z možností, ale sami psát odpověď, zkuste cvičení Počítání.

Dělení se zbytkem   

Pexeso

Naše úloha není úplně stejná jako klasické pexeso, ale sdílí s ní základní prvek: hledání dvojic. U nás nejsou kartičky skryté, úkolem je pouze odhalit, které dvojice patří k sobě. Odkrývejte správně a odhalíte pěkný obrázek!

Dělení se zbytkem     Nový obsah

Počítání

Klasické cvičení na procvičení počítání všeho druhu – dostanete zadání příkladu a máte za úkol zapsat písemně odpověď (číslo). Nabízíme 4000 příkladů, od 1+1 až po logaritmy. Pokud nechcete psát odpověď na klávesnici, zkuste cvičení Rozhodovačka, ve kterém vybíráte jednu ze dvou odpovědí.

Dělení se zbytkem   

Nechte nám zprávu

Narazili jste na chybu v aplikaci? Máte nápad na vylepšení?

Cítím se ...

Frustrovaně Zklamaně Nápaditě Spokojeně Nadšeně

Text zprávy

E-mailová adresa (ať Vám můžeme odpovědět)


Odeslat
NAPIŠTE NÁM